Úvodní stránka > Aktuality

Ceny za živočišné výrobky v EU. Pozn.: Živočišná výroba v přepočtu na hektar je v ČR oproti SRN třetinová a oproti EU je zhruba na polovině

27.8.2018

Průměrná cena jatečných býků v EU se v poslední době mírně snížila a je po přepočtu necelých 52 Kč/kg živé hmotnosti, cena jatečných jalovic je téměř shodná s býky, cena jatečných krav je 38 Kč/kg živé hmotnosti. Cena jatečných prasat v unii se v poslední době začala mírně zvyšovat, ale po přepočtu nadále zůstává pod 29,30 Kč/kg živé hmotnosti. Průměrná cena býků v Německu je nyní po přepočtu necelých 51 Kč/kg živé hmotnosti, jalovic 48 Kč, krav 39 Kč a prasat 29,40 Kč/kg živé hmotnosti. Průměrná cena jatečných kuřat v EU je po přepočtu 31,90 Kč/kg živé hmotnosti. Vejce konvenčně vyrobená (velikost L - tzn. velká) jsou v Rakousku po přepočtu za 3 200 Kč/1000 kusů, vejce vyrobená v chovech s vyšším welfare pro nosnice (velikost L) jsou za 3 850 Kč/1000 kusů a bio vejce (velikost L) jsou za 5 530 Kč/1000 kusů.

Neuralgickým bodem struktury našeho zemědělství je snižování živočišné výroby, na čemž se podílejí nízké realizační ceny i tlak dovozů. V příloze je vyvěšen graf porovnávající úroveň živočišné výroby v přepočtu na hektar v roce 2017. Jsme na tom o něco hůře než např. Maďarsko, které je v tomto ukazateli oproti EU na 57%. ČR je v úrovni živočišné výroby v přepočtu na hektar oproti EU na 54%. Ještě více zaostáváme ve srovnání s Rakouskem (jsme na 45%) i s Německem (jsme na 34%).

Přílohy
ceny-zv-v-eu.doc


Nejčtenější články za poslední měsíc:

Poslední komentáře u článků:

 • Otevírací doba pro seniory

  Dobrý den, mohl bych se zeptat,jestli stále platí stejná doba pro seniory v obchodech??...

 • kde se hlásit

  Dobrý den, v článku ale chybí informace, kde se mám jako zájemce o práci hlásit a kde...

 • Prosba

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak vyšlo to vládní nařízení,že důchodci smí nakupovat...

 • Diskriminace

  Podle mého názoru jde o cílenou likvidaci pendlerů. Dodržování 21 denního cyklu je...

 • hlašení roušek

  tak se mi zdá, že aplikace nefunguje , chce to další heslo a to neznám...

Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN