Úvodní stránka > Aktuality

TZ: Studenti budou soutěži v jízdě zručnosti traktorem, dojení a také ve znalostech plodin

11.10.2016

Praha – Jízda zručnosti s traktorem a vlekem a zemědělská olympiáda pro studenty středních zemědělských škol a učilišť se uskuteční v rámci 22. ročníku veletrhu Vzdělání a řemeslo na Výstavišti v Českých Budějovicích, a to v pátek 25. listopadu.

Každoročně se do soutěží přihlašuje kolem dvaceti soutěžících. Na letošní ročník jízdy zručnosti bude zapůjčen traktor značky Zetor a vlek od společnosti Agrozet. Účastníky Jízdy zručnosti čeká nelehká trasa, která obsahuje několik překážek a záludností, kde rozhoduje jak rychlost, tak přesnost. Zbrklost se zde příliš nevyplácí. Překážky stejně jako v minulých letech zapůjčí a postaví SOU Blatná.

Žáky, kteří se zúčastní zemědělské olympiády, čeká prověření nejen z teoretických znalostí o zemědělství, ale ukážou také své dovednosti. „Jednou z disciplín je dojení z umělého vemene, dále odhad hmotnosti živého zvířete a rostlinné komodity, manipulace s kupou slámy a poznávání semen a klasů polních plodin,“ prozrazuje za pořadatele Martin Pýcha, předseda Zemědělského svazu ČR. Olympiádu připravuje Zemědělský svaz za pomoci a asistence pracovníků katedry Zootechnických věd z výše Jihočeské univerzity.

Přihlášky do soutěží ke stažení na webu http://www.zemedelstvizije.cz/ke-stazeni

Zemědělství není jen o hnoji. Používají se moderní technologie a systémy

„Zemědělství není pro mladé příliš atraktivní, střední zemědělské školy a učiliště se potýkají s nedostatkem studentů a některé školy jsou dokonce rušeny. Tuto soutěž vnímáme jako jednu z možností, jak zaujmout mladé návštěvníky veletrhu, kteří sem chodí pro inspiraci a rozhodují se, jaký obor svého studia si zvolí,“ říká  Martin Pýcha.

Soutěže jízda zručnosti traktorem a zemědělská olympiáda nejsou jedinou aktivitou zaměřenou na mladé lidi. V rámci projektu Zemědělství žije! pořádá Zemědělský svaz ČR každý týden po celé České republice programy pro děti a mladé lidi. „Zábavnou formou je učíme poznávat hospodářská zvířata a také plodiny. Zemědělství není jen hnoji, jak se mnozí mladí domnívají, ale právě o nových technologií a systémech, které pomáhají na polích i v péči o zvířata,“ doplňuje Soňa Jelínková, koordinátorka projektu Zemědělství žije!

Přílohy
tz-studenti-budou-soute-ez-ei-vji-azde-e-zruc-enosti-traktorem-dojeni-a-a-take-a-ve-znalostech-plodin.docx


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN