Úvodní stránka > Aktuality

Zástupci ZS ČR jednali s kardinálem Dukou

4.9.2015

Předseda Zemědělského svazu ČR se sešel s kardinálem Dominikem Dukou a současně se zástupci zodpovědnými za správu církevního majetku mons. Tomášem Holubem a Ing. Karlem Štíchou. Hlavním předmětem jednání bylo představit Zemědělský svaz a jeho aktivity v oblasti zemědělství a venkova, diskutovat o správě a hospodaření na církevní půdě a také koordinovat vzájemná stanoviska a názory při jednání na MZe především ve vztahu k Programu rozvoje venkova a problematice půdy.

Církev se postupně stává největším vlastníkem půdy v ČR a snaží se hledat cesty jak tuto půdu co nejlépe spravovat, byť sama nemá, až na výjimky, v úmyslu na této půdě zemědělsky hospodařit. Církev v současnosti proto nastavuje takové procesy, které mají za cíl zajistit, aby nájemci hospodařící na této půdě byli opravdu dobří hospodáři, což je v souladu s cíli Zemědělského svazu. Církev oceňuje zájem členů svazu o nájem její půdy, nicméně konečná rozhodnutí jsou na jednotlivých diecézích, které majetek spravují.

Obě strany se také shodly na vzájemné diskusi o problematice nastavení pravidel a fungování Programu rozvoje venkova (Česká biskupská konference má svého zástupce v Monitorovacím výboru PRV) a také o pravidlech hospodaření na zemědělské půdě.

 

Ing. Martin Pýcha

Přílohy
tz-2015-09-04-setkani-s-dukou.pdf


Nejčtenější články za poslední měsíc:

Poslední komentáře u článků:

 • Otevírací doba pro seniory

  Dobrý den, mohl bych se zeptat,jestli stále platí stejná doba pro seniory v obchodech??...

 • kde se hlásit

  Dobrý den, v článku ale chybí informace, kde se mám jako zájemce o práci hlásit a kde...

 • Prosba

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak vyšlo to vládní nařízení,že důchodci smí nakupovat...

 • Diskriminace

  Podle mého názoru jde o cílenou likvidaci pendlerů. Dodržování 21 denního cyklu je...

 • hlašení roušek

  tak se mi zdá, že aplikace nefunguje , chce to další heslo a to neznám...

Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN