Návod na stránkách MZe ČR pomáhá s vyplněním žádosti o podpory v chovech dojnic a na kvalitní mléko Q CZ

Ministerstvo zemědělství na svých stránkách vyvěsilo toto oznámení:

"Do konce října mohou zemědělci podat žádost o podporu v programech Podpora na účast producentů a zpracovatelů zemědělských produktů v režimech jakosti Q CZ a Zlepšení životních podmínek v chovech dojnic. Z programu na kvalitní mléko mohou žadatelé získat 400 milionů, na welfare je připraveno 450 milionů korun. Ministerstvo zemědělství připravilo manuál, který popisuje veškeré podmínky pro správně vyplněnou žádost včetně seznamu potřebných dokladů, termínů i adres příslušných institucí.

Manuál je zveřejněn na stránkách Ministerstva zemědělství eAgri / Dotace / Národní dotace / Dotace v zemědělství, potravinářství, poradenství a vzdělávání / Zásady pro rok 2016 / Pravidla a základní informace.

Dokument najdete na:

http://eagri.cz/public/web/file/459440/Manual_DT_19_a_20_22_04_2016.pdf

 

Nové národní dotační programy pomohou zpracovatelům s výrobou nadstandardně kvalitního mléka v takzvaném režimu jakosti Q CZ. Vysoce jakostní mléko má pak větší šanci uspět na trhu. S jeho výrobou jsou spojené vyšší náklady, podpora proto motivuje producenty a zpracovatele mléka, aby se do programu zapojili.

Podpora na zlepšení životních podmínek v chovu dojnic je určena pro chovatele dojnic v režimu ekologického zemědělství nebo přihlášené do režimu jakosti Q CZ s platným certifikátem. Konkrétně ji mohou chovatelé využít na chlazení stájí v létě, na temperování vody k napájení v zimě, na častější ošetřování paznehtů, na diagnostiku zánětu vemene dojnic a na dezinfekci bezstelivového ustájení."

Zdroj: http://eagri.cz/public/web/mze/tiskovy-servis/aktualne/navod-na-strankach-ministerstva-pomaha.html

 

Vložit komentář ke článku


Partneři Zemědělského svazu ČR: