Úvodní stránka > Kalendář

Dožínky Olomouckého kraje 2015

Dožínky Olomouckého kraje a hospodářská výstava je projekt obnovené tradice, který se vrací na Výstaviště FLORA Olomouc a zde by měl již mít své pevné místo. Tato slavnost zemědělců z celého kraje se uskuteční 12. a 13. září 2015. Jde o lidovou slavnost na ukončení žní s předáváním dožínkových věnců hospodáři (ministr, hejtman a primátor města) a pak těm nejlepším zemědělcům z okresu (kraje). Slavnost se bude konat po dva dny na Výstavišti FLORA Olomouc, ve Smetanových sadech. Součástí bude bohatý kulturní program s hudební produkcí (TURBO, Katapult, ARGEMA…).

 

Projekt je připravován jako dvoudenní slavnost. Po oba dva dny budou naše zemědělské podniky nebo přímo prodejci zemědělské techniky vystavovat nejmodernější zemědělské stroje, včetně odborného výkladu. Součástí bude také výstava historických zemědělských strojů a nejrůznějších pomůcek, které naši předkové ke své činnosti používali. Bude připravena výstava hospodářských zvířat (skot, ovce, kozy, koně) a drobného zvířectva (králíci, drůbež, holubi).

 

Lákadlem bude také prezentace a ochutnávka těch nejkvalitnějších výrobků oceněných v soutěži Regionální potravina Olomouckého kraje a Výrobek OK© a farmářské trhy, kde bude moci veřejnost tyto produkty zakoupit.

 

Předpokládáme účast 10.000 účastníků, přičemž klademe důraz hlavně na zemědělskou odbornou veřejnost a pak na mládež, kterou chceme více seznámit s dnešním životem na vesnici, se zemědělstvím, se zemědělskou technikou a s tradicemi, které patří k ukončení žní. Cílem tohoto projektu je také zvýšit zájem odborné i laické veřejnosti o práci v zemědělství. Velice úzce spolupracujeme se Střední školou zemědělskou a zahradnickou v Olomouci.

 

Účast přislíbil ministr zemědělství, hejtman OK, primátor statutárního města Olomouc pod jejich záštitami se tato akce koná.

 

 

Agrární komora Olomouckého kraje

Přílohy
plakat-dozinky-11.jpg

CZ EN