Úvodní stránka > Kalendář

Zemědělští talenti v Uherském Brodu

Zemědělský svaz ČR, územní organizace v Uherském Hradišti, připravuje v rámci spolupráce se Středním odborným učilištěm Uherský Brod prezentaci zemědělství při krajské soutěži Hledáme mladé technické talenty 2014 v oboru opravář zemědělských strojů. Přijeďte podpořit mladé zemědělské talenty 18. března do Uherského Brodu!

Akce se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje MVDr. Stanislava Mišáka a za mezinárodní účasti zemědělských středních škol – soutěžit přijedou žáci z Miestelbachu (Rakousko), Nového Mesta nad Váhom a Pruského (Slovensko). Odborných soutěží se zúčastní žáci středních škol a učilišť Zlínského kraje, které vyučují daný obor. Vyhodnocení provede odborná porota, které předsedá zástupce z praxe. Soutěž bude zakončena slavnostním vyhlášením výsledků a předáním cen všem účastníkům soutěže. Ceny do soutěže připravilo více než čtyřicet sponzorujících organizací a firem.

 

Doprovodný program

Doprovodný program, který bude prezentovat naše zemědělství, je zajišťován ve spolupráci s členskou organizací Zemědělského svazu ČR, společností Zemaspol a. s. Uherský Brod. Na nádvoří bude ke zhlédnutí mimo jiné i výstava zvířat a v prostorách školy bude umístěna ukázka zemědělských produktů a komodit.

Vystavena bude moderní zemědělská technika, připraveny budou soutěže pro děti z mateřských a základních škol se zemědělskou tématikou, například malování obrázků o zemědělství nebo jízda zručnosti s malou zemědělskou technikou. Pozvány jsou děti mateřských a základních škol, studenti ostatních odborných učilišť a středních škol z okolí a široká veřejnost. Pro dětské účastníky soutěží jsou připraveny drobné ceny.

 

Jste zváni

Organizátoři zvou na tuto krajskou soutěž 18. března 2014 od 9 hodin všechny příznivce zemědělství a techniky do Středního odborného učiliště Uherský Brod, Svatopluka Čecha 1110. Program krajské soutěže Opravář zemědělských strojů je skutečně pestrý a seznámí návštěvníky se vším, co k oboru zemědělské techniky patří:

  • výstava velké i malé zemědělské techniky,
  • výstava hospodářských zvířat a drobného zvířectva,
  • ukázka zemědělských produktů a komodit,
  • výstava prací žáků mateřských škol z Uherskobrodska,
  • prezentace oborů strojírenských, potravinářských a zemědělských,
  • prohlídka odborných učeben,
  • práce žáků, projekty školy, studijní nabídka,
  • závod RC modelů pro žáky základních škol,
  • jízda zručnosti pro žáky základních škol.

Těšíme se na shledání v Uherském Brodě a na nové technické talenty v oblasti zemědělství. Pozvánka a podrobný  program naleznete na internetových stránkách: www.kis-zvzk.cz.

Přílohy
harmonogram-ub.pdf

CZ EN