Úvodní stránka > Proč protestujeme > Dopisy politikům

Za rovné podmínky - dopis od studenta Petra Horníka

13.1.2022

Jestliže tyto změny projdou, povede to k zvýhodňování malých podniků, které neprodukujípotraviny v takovém množství, aby se tyto potraviny daly někam dodávat. Takže, jestliženavrhované změny budou schváleny, důsledkem bude produkce menšího množství potravin,což povede ke zdražování. Tento nárůst cen přispěje k většímu nákupu potravin ze zahraničí ačlověk nemusí být ekonomický génius, aby mu došlo, že to naší ekonomice moc nepomůže.Nehledě na ...

Dopis předsedy představenstva Zemědělské společnosti Slapy a.s.

10.1.2022

Tento příklad ukazuje na to, jak dopadne hospodaření postavené na rodinných farmách a farmářských trzích. Dá se to nazvat jako utopie, jelikož náročnost živočišné výroby nebude atraktivní ani pro skupinu rodinných farem. Farmářské trhy také obyvatele neuživí, protože i v Rakousku, které je dáváno za vzor a ochota lidí potraviny takto nakupovat se pohybuje stejně jen v jednotkách procent.

Proč demonstruje OAK ČL Česká lípa

10.1.2022

Jsme malí a středně velcí podnikatelé! Nejsme Babiš a už vůbec velkopodniky!100% našich členů jsou malé (do 50 zaměstnanců) a středně velké podniky (do 250 zaměstnanců). Na malých a středních podnikatelích každý stát buduje svoji prosperitu a také základnu potravinové bezpečnosti! Proč z nás chce vláda udělat mikropodniky bez jakékoli výrobní i ekonomické perspektivy?

Dopis předsedům koalice

9.1.2022

Vážená paní předsedkyně a Vážení pánové předsedové koaličních stran,Musím Vám napsat tento dopis, protože to, co se v posledních dnech odehrává na scéně ohledně úpravy Strategického plánu SZP je žalostné.Já sám jsem malý zemědělec, 11. generace farmářů v našem rodu. Mám 20 hektarů a 10 býků. Můj otec vlastní středně velkou farmu, zabývá se chovem prasat a skotu. Tuto farmu bych měl za pár let přebrat a pokračovat v hospodaření, jako moji ...

Otevřený dopis vládě České republiky z 6.1.2021

6.1.2022

 Jsem nespokojeni, jak nové vedení Ministerstva zemědělství České republiky smýšlí o zásadních změnách ve Strategickém plánu Společné zemědělské politiky. Proto jsme společně s Agrární komorou ČR napsali otevřený dopis, který vyzývá vládu České republiky ke společnému jednání o budoucnosti  českého zemědělství. Dopis podpořila také řada zemědělských profesních sdružení.

CZ EN