Úvodní stránka > Kalendář

Akce "Zemědělství žije" pro okres Pelhřimov v rámci 4.Chovatelského dne v Agropodniku Košetice

Jednou za dva roky se na Pelhřimovsku koná velmi oblíbená chovatelská akce. Předvadiště Agropodniku Košetice a.s. letos ve čtvrtek 19. června ožije chovatelskou soutěží již počtvrté. Zvána je odborná i laická veřejnost. Uznávaní chovatelé zde budou prezentovat svá nejlepší zvířata. K vidění budou české straky i holštýnský skot, z nichž odborný rozhodčí vyberou šampionky jednotlivých plemen za výstavu a krávu s nejlepším vemenem. Soutěž, jak se již stává tradicí, zahájí děti z košetické základní školy s přehlídkou malých telátek.

Kromě krav bude k vidění také několik plemen dalších hospodářských zvířat. Předvede se zde koza domácí s pěti kůzlaty, koza anglonubijská, některá plemena ovcí, koně i poník, ale také lama. Vystavena bude i zemědělská technika. Prezentovat se budou firmy z oboru.

Odpolední doprovodný program zpestří taneční vystoupení, ale též ukázka nahánění pasteveckými psy – plemenem border kolie, kteří budou nahánět ovce a možná i husy. Nebude chybět ani bohaté občerstvení, pečené prasátko a samozřejmostí bude i živá hudba.

Program obohatí také poznávání zemědělství s projektem Zemědělského svazu ČR Zemědělství žije! Pozvané jsou i místní a okolní školy, které si budou moci nejen prověřit a doplnit své znalosti na naučném stánku a na stezce, ale budou si moci vyzkoušet dojení z umělého vemene. Odměnou jim budou různé dárečky. Ti nejchytřejší budou zařazeni do slosování o hodnotné ceny.

Chovatelé z pořádající společnosti Agropodnik Košetice také provedou jednotlivé třídy farmou, kde se setkají s telátky v boudách, nahlédnou do kruhové dojírny, ale také si projdou stájemi a seznámí se s chovem skotu.

Začátek akce je plánován po deváté hodině. Chovatelská soutěž skončí kolem poledního a do cca dvou hodin ho nahradí program doprovodný.

Přílohy
pozvanka-kosetice.pdf

CZ EN