Úvodní stránka > Kalendář

Den otevřených dveří ZD Mostek

V pátek 11. dubna 2014 otevře své brány pro veřejnost Zemědělské družstvo Mostek nedaleko Chocně. Den otevřených dveří je skvělou příležitostí podívat se, jak funguje a vypadá dnešní zemědělský podnik a v čem spočívá současná práce v zemědělství. Pro návštěvníky bude připraven bohatý program, samozřejmostí je občerstvení.

Podnik bude otevřen od 9 do 18 hodin a připraven bude pestrý program - návštěvníci zde poznají, co obnáší obyčejný pracovní den zemědělce, jakou péči vyžadují hospodářská zvířata, budou si moci prohlédnout prostory a vybavení celého areálu. Doprovodný program bude doplněn o poznávání zemědělských plodin a naučnou stezku, návštěvníkům bude také umožněno nahlédnout do kabin nejmodernější zemědělské techniky a dozvědět se mnoho zajímavého o současných zemědělských strojích, které budou v areálu vystaveny. Areálem budou provádět zaměstnanci s mnohaletou praxí, kteří se s návštěvníky podělí o zajímavosti ze své práce a zodpoví zvídavé dotazy malých i velkých návštěvníků. Do organizace akce budou také zapojeni studenti Střední zemědělské školy Lanškroun, kteří se budou moci pochlubit svými nabitými vědomosti. Návštěvníci se mohou těšit na živá hospodářská zvířata a nejen ta velká, ale také na malá telátka, králíky, ovce nebo slepice.

Na akci jsou zvány děti z okolních základních a mateřských škol, dále zaměstnanci a členové družstva a v odpoledních hodinách bude podnik otevřen také pro širokou veřejnost.  

Akce se koná v rámci osvětového projektu Zemědělského svazu ČR „Zemědělství žije!“, jehož hlavním cílem je zatraktivnit vnímání zemědělství jako takového v očích široké veřejnosti a přiblížit dětem a jejich rodičům jeho nenahraditelnou funkci, kterou ve venkovských oblastech plní. Více informací o projektu a dalších připravovaných akcích naleznete na webových stránkách zemedelstvizije.cz.

Přijměte pozvání do Mostku a poznejte, jak vypadá dnešní zemědělství!

Přílohy
tz-2014-04-07-zdmostek-zve-k-navsteve.pdf

CZ EN