Úvodní stránka > Kalendář

Holštýnský šampionát Lysá nad Labem

Výbor svazu chovatelů holštýnského skotu ČR ve spolupráci s Výstavištěm Lysá nad Labem uspořádá ve dnech 9.- 11. října 2014 v nové hale C NÁRODNÍ HOLŠTÝNSKÝ ŠAMPIONÁT.

 

Výstavy se zúčastní přibližně 70 krav a jalovic obou barevných variant tohoto světově nejrozšířenějšího plemene. Z důvodu absolutní nestrannosti bude šampionát rozhodovat zahraniční sudí, který podle utváření vemene, stavby těla, končetin a mléčné síly určí národní šampiónku.

 

Pro chovatele je národní šampionát především možností prezentovat své šlechtitelské úspěchy a porovnat se s dalšími kolegy z oboru. Tato premiérová akce na Výstavišti v Lysé nad Labem slibuje širokou účast jak odborné chovatelské, tak i laické veřejnosti včetně škol, spojenou s propagací tuzemského chovu a domácích potravin. Ing. Aleš Bychl, tajemník Svazu chovatelů holštýnského skotu, k tomu podotýká: „Výbor našeho Svazu věří, že i když to je premiéra, bude tato akce po všech stránkách zvládnutá ke spokojenosti chovatelů, vystavovatelů i návštěvníků a tím bude položen základ spolupráce do dalších let.“

 

Ustájený dobytek i předvadiště s tribunami se budou nacházet v nové hale C, kde se také soustředí společnosti zabývající se podnikáním v oboru chovu skotu.   

CZ EN