Úvodní stránka > Kalendář

Krajské dožínky Pardubice

Krajské  dožínky – Den zemědělců, potravinářů a venkova Pardubického kraje

 

        V neděli 25. září 2016 pořádají zemědělci Pardubického kraje na Pernštýnském náměstí v Pardubicích  dožínkovou slavnost. Tuto nejstarší lidovou tradici, která oslavuje konec žní a poděkování přírodě za obživu na další období, chtějí zemědělci přiblížit i lidem ve městě. Právě proto se Krajské dožínky konají na náměstí.

       Od 11,00 do 19,00 hodin si mohou návštěvníci prohlédnout moderní zemědělskou techniku, ve stáncích ochutnat i nakoupit výrobky oceněné značkou MLS Pardubického kraje a projet se koňskými povozy. V soutěžním projektu „Zemědělství žije!“ mohou  děti i dospělí prověřit  své znalosti z oblasti zemědělství a také si vyzkoušet, že podojit krávu není tak úplně jednoduché.  Děti se pobaví u představení loutkového divadla Kozlík nebo u Králičího hopu, u stánku DDM ALFA Pardubice si samy vyrobí sovu či podzimní jablíčko a prohlédnou si MINIZOO.

     Po celou dobu akce poběží kulturní program, ve kterém se představí folková skupina Devítka, Dětský folklorní soubor Perníček, cimbálová muzika Dolňáci, hudební skupina Cross Country a Karel Gott REVIVAL. Od 18,00 hodin vystoupí  zpěvačka KRISTÍNA.

   Návštěvníci Krajských dožínek mohou zavítat také do přilehlých prostor pardubického zámku, kde jim studenti středních zemědělských i potravinářských  škol a učilišť předvedou své dovednosti jak z oblasti zemědělství, tak i gastronomie. K vidění zde budou hospodářská zvířata, historické zemědělské nářadí, vázání snopů a povřísel, mlácení obilí a kovářská dílna.

      Společné slavnostní zahájení obou akcí proběhne ve 14,00 hodin na Pernštýnském náměstí. 

 

Přijďte se podívat, těšíme se na Vás!   

Přílohy
dozinky-pardubice.jpg

CZ EN