Úvodní stránka > Kalendář

Pro vinaře je otevřena soutěž ,,TOP Víno Slovácka 2022“

Vinaři  Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod  Sv. Antonínkem a  Blatničky mohou přihlásit své vzorky do třináctého ročníku  soutěže „TOP Víno Slovácka“. Vína  musí být vyrobena z hroznů odrůd révy vinné s původem  na území ČR a ze sklizně roku 2021.

Deseti nejlépe ohodnoceným vínům bude udělen certifikát a medaile „TOP Víno Slovácka 2022“, kterou mohou být oceněná vína označena na obalu. Dále bude udělena Cena za kolekci vín – nejméně pět vzorku jednoho přihlašovatele.

Jednotlivé vzorky se registrují prostřednictvím elektronické přihlášky na stránkách www.elwis.cz od 1. června. Uzávěrka je 30. července 2022.

Vzorky vín k degustaci se budou předávat v úterý 2. a středu 3. srpna od 7 do 17 hodin v místě sídla Agrární komory UH, Svatoplukova 346, Uherské Hradiště. Senzorické hodnocení vzorků vín se uskuteční 10. srpna 2022 s odborným garantem Jakubem Šebestou.

Vyhlášení deseti nejlepších "TOP Vín Slovácka 2022 "se uskuteční v Polešovicích o Vinařských slavnostech 20. srpna 2022, kde budou ocenění předána. Zde budou mít milovníci dobrého vína a široká veřejnost možnost ochutnat všechna vína přihlášená do soutěže, bio vína a potraviny ze Zlínského kraje. Je připraven bohatý kulturní program folklorních souborů a cimbálových muzik.

Akce se  koná pod  záštitou ministra  zemědělství Zdeňka Nekuly,   hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a statutární náměstkyně hejtmana Hany Ančincové.                                                         

Fotogalerie z posledního ročníku soutěže 2019

Přílohy
top-vino-letak-a5-pozvanka.pdf
top-vino-letak-a5-program.pdf
349.JPG
229.JPG
313.JPG

CZ EN