Úvodní stránka > Kalendář

Zemědělská výstava 2024

Pozvánka na Zemědělskou výstavu

Návštěvníkům nabízíme 15. června 2024 zúčastnit se Zemědělské výstavy Kroměříži – Kotojedech.

Jedná se o výstavu regionálního typu se zaměřením a rozsahem na Zlínský kraj. Je realizována jednou za dva roky. Hlavním organizátorem jsou Plemenářské služby a.s. a Okresní agrární komora Kroměříž.

Akce je realizována za finanční podpory Ministerstva zemědělství ČR, Zlínského kraje a Města Kroměříž.

Cílem výstavy je přiblížit návštěvníkům zemědělský obor, propagovat zemědělství, potravinářství a služby, které jsou s tímto odvětvím spojené.

Jako hlavní bod programu výstavy se připravují přehlídky, hodnocení a bonitace vystavovaných hospodářských zvířat. Na výstavě budou předváděny ty nejlepší kusy mléčných krav, od chovatelů ze Zlínského kraje. Jako další bod programu budou probíhat přehlídky chovu prasat, ukázky chovu hovězího skotu. V odpoledním programu si návštěvníci přijdou na své v ukázce práce s koňmi a v koňských skokových soutěží. Nebude chybět ani výstava drobného hospodářského domácího zvířectva.

Pro odbornou veřejnost a také pro drobné chovatele budou nabízeny služby související s chovem zvířat, krmiva a chovatelské potřeby. Pro milovníky strojů pak bude k vidění i ukázka nejmodernější zemědělské techniky.

Návštěvník v nabídce programu najde i prezentaci, ochutnávky a také prodej regionálních potravinářských podniků.

Výstava bude slavnostně zahájení v 9: 00 hod. a pro veřejnost bude otevřena do 17:00 hodin.

www.zvkm.cz

 

Přílohy
a3-tiskvystava2024-basic.pdf

CZ EN