Úvodní stránka > Aktuality

Co se od středy 18.11. mění

18.11.2020

Obchody by mohly být otevřeny opět i v neděli a změnit by se mohlo i nařízení, podle něhož musí být počet zákazníků omezen tak, aby na jednoho člověka připadalo 15 metrů čtverečních. Tyto i další změny hodlá v pátek 20.11. na jednání vlády předložit ministr Karel Havlíček (za ANO). Více zde:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zase-bude-vsechno-jinak-havlicek-chce-obchody-i-v-nedeli-a-vice-zakazniku-uvnitr-40342587

 

Rozvolnění i zpřísnění od středy 18.11.: Do škol se vracejí žáci 1. a 2. tříd, otevřou se také speciální základní školy pro hendikepované. Opatření se zpřísní v obchodech, nově bude moci nakupovat pouze jeden člověk na 15 metrů čtverečních. Novinky.cz předložily přehled změn zde:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prehledne-co-se-od-stredy-meni-40342479

 

Potravinářské řetězce, které se chystají na omezení plochy na zákazníka, si stěžují na minimum času na přípravu. Někde se obávají zásobovacích nákupů i toho, že až 50% zákazníků nebudou schopni obsloužit. Mohla by tím i vzrůst agresivita mezi lidmi. Vyplývá to z ankety ČTK mezi zástupci obchodních sítí. V obchodech a nákupních centrech od středy platí limit 15 metrů čtverečních na jednoho zákazníka. Více z Novinek.cz je zde:

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/omezeni-v-obchodech-retezce-si-stezuji-na-malo-casu-a-boji-se-panickych-nakupu-40342463

 

Vláda k překvapení řady živnostníků zařadila mezi provozy s vládní výjimkou, které mohou mít otevřeno, psí salóny. Více zde:

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/psi-maji-znovu-prednost-pred-svymi-pany-vlada-otevre-psi-salony-kadernictvi-nikoliv-40342446

 

 


Nenechte si ujít aktuální informace ke Koronaviru. Zde se můžete bezplatně přihlásit k odběru Koronavirového zpravodajství Zemědělského svazu ČR.


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN