Úvodní stránka > Aktuality

ČR: Uvolní se restrikce rychleji?

6.4.2020

Ústřední krizový štáb navrhne vládě zrušit zákaz vycestování z České republiky od 14. dubna. Češi by ale mohli vyjet ze země jen v odůvodněných případech. Hranice mají být dál uzavřené, fungovat budou nadále vybrané přechody, uvedl po jednání stálé pracovní skupiny štábu ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Informace ze zpravodajského portálu Českého rozhlasu jsou v plném znění zde:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-online-reportaz-jan-hamacek-hranice-zakaz-vycestovani-epidemie_2004061233_tzr

ČT24 k tomu uvedla, že po velikonočních svátcích by měl skončit bezvýhradný zákaz vycestování ze země pro české občany. Řekl to předseda ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Cestovat se bude moci jen v odůvodněných případech a kdo republiku opustí, bude muset po návratu do karantény. Vláda připravuje další opatření, aby kromě zpomalení šíření nákazy zabránil i ekonomickým dopadům pandemie. Mimo jiné začne od pondělního poledne přijímat žádosti o příspěvky na takzvaný kurzarbeit. Vláda by na dnešním jednání (v odpoledních hodinách) měla také rozhodnout o otevření některých obchodů. Více ve zprávě ČT24 zde:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3072292-zacina-ctvrty-tyden-celostatni-karanteny-zeme-ceka-na-otevreni-dalsich-obchodu-i

Národní ekonomická rada vlády (NERV) zřejmě obnoví svoji činnost. Navrhuje to ministerstvo průmyslu a obchodu. Orgán složený z ekonomů cca před deseti lety vládě pomáhal s řešením dopadů finanční a hospodářské krize. Více zde:

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/nerv-ekonomicka-rada-vlady.A200406_121819_ekonomika_fih

 

V automobilce Škoda Auto bude stát výroba minimálně do 20. dubna. Jedná se již o druhé prodloužení nucené odstávky. Původně mělo dojít k obnově výroby 6. dubna, následně byl termín posunut na 14. dubna. Více ve zprávě Deníku zde:

https://www.denik.cz/ekonomika/mladoboleslavska-skodovka-znovu-oddalila-obnoveni-provozu-20200401.html

Evropští a američtí výrobci aut by mohli na tržbách přijít až o 100 miliard dolarů (2,6 bilionu Kč), pokud zůstanou továrny po obou stranách Atlantiku zavřené do konce dubna. Více zde:

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/automobilka-evropa-usa-ztrata-tovarna-provoz-koronavirus.A200406_123452_eko-zahranicni_mato


Zdroj: https://www.denik.cz/ekonomika/mladoboleslavska-skodovka-znovu-oddalila-obnoveni-provozu-20200401.html


Nenechte si ujít aktuální informace ke Koronaviru. Zde se můžete bezplatně přihlásit k odběru Koronavirového zpravodajství Zemědělského svazu ČR.


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN