Úvodní stránka > Aktuality

Do škol míří nové pracovní sešity o zemědělství a životě na venkově

16.2.2018

Praha/ČR–Zemědělský svaz ČR připravil pracovní sešity zaměřené na výuku o zemědělství a životě na venkově. Třetí rozšířené vydání této čtyřdílné sady je určené převážně pro vyučující na základních školách a jejich žáky. Vydání pracovních sešitů finančně podporuje Program rozvoje venkova. Podle Ing. Jany Bačkovské z Programu rozvoje venkova, jsou sešity pěkně pracované a přináší ucelený přehled o zemědělství a životu na venkově. „Sešity slouží jako doplnění a rozšíření povědomí o zemědělské výrobě, péči o krajinu, životním prostředí, práci na farmě a obživě člověka.“  V jednotlivých kapitolách se žáci hravou formou dozvídají o pěstování plodin, chovu zvířat, práci se zemědělskou technikou, ale i o vodě, vzduchu, půdě a zajištění potravin či zdravé stravě.

 

Pracovní sešity využívají jak učitelé, tak i děti. Oblíbené jsou u předškoláků, pracují s nimi na základních, či středních školách.

Jednotlivé kapitoly jsou totiž doplněny o návod pro učitele na doplňkové aktivity, hry apod., ale také o pracovní listy se zajímavými úkoly, tajenkami aj.  Sešity si proto oblíbili také předškoláci. Čtvrtou úroveň určenou pro nejstarší žáky využívají i na středních školách jako doplněk pro výuku odborných předmětů. V neposlední řadě s materiály pracují také na agroenvironmentálních kroužcích, jejichž vznik před lety inicioval Zemědělský svaz.

Sešity vznikly v roce 2013 jako překlad z irského originálu s názvem DigIn od irské organizace Agri Aware. „V roce 2017 se podařilo domluvit spolupráci s Programem rozvoje venkova a další doplněné vydání o informace z tohoto zajímavého programu je na světě. Podaří se nám díky podpoře z tohoto programu pokrýt poptávku po těchto exkluzivních výukových materiálech,“ popisuje Soňa Jelínková, koordinátorka projektu Zemědělského svazu s názvem Zemědělství žije.

Přílohy
tz-do-s-ekol-mi-ar-ei-a-nove-a-pracovni-a-ses-eity-o-zeme-ede-elstvi-a-a-z-eivote-e-na-venkove-e.doc


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN