EU chce mimo jiné rychlejší snižování skleníkových plynů
16.9.2020Evropská unie by měla do roku 2030 snížit emise skleníkových plynů o 55% oproti roku 1990. Ve svém poselství o stavu Unie to řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, která představila priority unijní exekutivy na nejbližší období. EU by podle ní měla pojmout současnou koronavirovou krizi jako příležitost k nastartování zeleného růstu ekonomiky. Více ve zpravodajství ČT24 zde:
Členské státy EU by se podle Ursuly von der Leyenové měly stát světovým lídrem v boji proti klimatické krizi. EK proto prosazuje přísnější snížení emisí skleníkových plynů. S tím ale ČR zásadně nesouhlasí. "Rozumíme ekologickým ambicím EU, ale je to nereálné," uvedl ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Více zde:
Snižování emisí se dostává do čela unijní agendy. Poslanci environmentálního výboru Evropského parlamentu chtějí snížit emise v EU o 60 procent. Více zde:
Další informace k projevu předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové ze slovenské verze Euractivu jsou v plném znění zde: