Úvodní stránka > Aktuality

Na potravinách z dovozu je koronavirus, tvrdí Čína. Dotčené státy požadují důkazy

18.11.2020

V Číně panují obavy z mražených potravin z dovozu. Podle tvrzení místních úřadů se po manipulaci s nimi nakazili koronavirem čínští pracovníci. Země, ze kterých dotčené potraviny pocházejí, se vůči těmto tvrzením ohradily a po Číně požadují důkazy podložené laboratorními rozbory. Ty Peking zatím nedodal. Zpráva ze zpravodajství ČT24 je v plném znění zde:

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3227988-na-potravinach-z-dovozu-je-koronavirus-tvrdi-cina-dotcene-staty-pozaduji-dukazy

 

 

 

I když Světová obchodní organizace (WHO) uvádí, že riziko nákazy COVID ze zmrazených potravin je nízké, Čína opakovaně upozorňuje na zjištění koronaviru na baleních nejrůznějšího potravinářského zboží z dovozu (např. německá vepřová kolena). Čína nepovolí žádný dovoz vepřového masa z Německa (mj. kvůli AMP). Čína zakázala dovoz vepřového masa i z Dánska, kde se AMP nevyskytuje. Důvod: údajně se prokázalo, že mutace viru SARS-CoV-2 s názvem Cluster 5 se může přenášet ze zvířat na člověka. Více o dovozních omezeních:

https://www.rno.sk/cina-pre-covid-19-obmedzuje-dovoz-zmrazenych-potravin/

https://www.agrarheute.com/markt/tiere/schweinepreise-lockdown-daenischer-exportstopp-verschaerfen-krise-574916


Nenechte si ujít aktuální informace ke Koronaviru. Zde se můžete bezplatně přihlásit k odběru Koronavirového zpravodajství Zemědělského svazu ČR.


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN