Úvodní stránka > Aktuality

Novým předsedou senátního hospodářského výboru je Strnad (ČSSD)

3.4.2018

Praha 3. dubna (ČTK) - Novým předsedou senátního výboru pro hospodářství, zemědělství a dopravu byl dnes zvolen jeho dosavadní místopředseda Jaromír Strnad (ČSSD). Obsadil místo po svém stranickém kolegovi Janu Hajdovi, který koncem února zemřel. Volbu má ještě ve středu potvrdit Senát.

"Honzu Hajdu nahradit nebude v žádném případě jednoduché, laťku nastavil a držel hodně vysoko," uvedl po svém zvolení Strnad. V čele výboru bude nejméně do povolebního formování Senátu letos na podzim.

Strnad byl zvolen do čela výboru téměř jednomyslně, sám se hlasování zdržel. Jeho nominaci podpořili veřejně zástupci KDU-ČSL a SPO.

Čáslavský starosta Strnad je senátorem za Kutnohorsko od roku 2010, v letech 2008 až 2012 byl také středočeským zastupitelem. Třiapadesátiletý senátor absolvoval obor konstrukce a doprava na stavební fakultě ČVUT v Praze. Ve funkci místopředsedy výboru Stranada nahradil další sociální demokrat Karel Kratochvíle, který v horní komoře zastupuje Strakonicko.

Zdroj: ČTK

"Zemědělský svaz ČR využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno."

Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN