Úvodní stránka > Aktuality

Od roku 2016 se nám každoročně cena za kWh snižuje. Už jsme ušetřili přes 300 tis. korun.

1.8.2019

Naše Zemědělské a obchodní družstvo „Bratranců Veverkových“ Živanice se letos zúčastní již počtvrté společného nákupu elektrické energie na energetické burze. Tento společný nákup zprostředkovává pro své členy Zemědělský svaz ČR ve spolupráci s firmou FIN-servis, a.s., která je členem Českomoravské komoditní burzy Kladno a má v této oblasti dlouholeté zkušenosti.

Zpočátku jsme váhali, zda se této cenové soutěže zúčastnit, protože jsme neměli s touto formou výběru dodavatelů žádné zkušenosti. Bylo to pro nás něco zcela nového, bez záruky kladného výsledku a netušili jsme, zda se tento postup vyplatí. Věděli jsme ale to, že garantem je Zemědělský svaz ČR, což pro nás bylo dostatečnou zárukou, a tak jsme do toho šli. První rok byl administrativně náročnější, protože jsme museli sehnat všechny potřebné dokumenty, ale následující tři roky jsme téměř nezaregistrovali, že se aukce účastníme. Cíl, pro který jsme do společného nákupu energie vstoupili, byl maximálně naplněn.

„Od roku 2016 se nám každoročně cena za kWh snižuje. Už jsme ušetřili přes 300 tis. korun. U této aukce také oceňujeme to, že pokud se na burze nepodaří dosáhnout nákupu energie za výhodnější cenu, než jsme předpokládali, můžete od společného nákupu odstoupit bez jakýchkoliv postihů a v platnosti zůstává původní smlouva.“

Vít Hejna, předseda představenstva Zemědělského a obchodního družstva “Bratranců Veverkových” Živanice


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN