Úvodní stránka > Aktuality

Silné bouřky v noci zvedaly hladiny toků. Temelín odstavil druhý blok elektrárny

24.6.2021

Jaderná elektrárna Temelín mimořádně odstavila druhý blok. Po silných nočních bouřkách ze středy na čtvrtek je poškozené vedení velmi vysokého napětí mezi elektrárnou a rozvodnou stanicí Kočín. Bezpečnost zařízení ale počasí neovlivnilo a první blok pracuje na plném výkonu. Bouře v ČR zvedaly hladiny řek, kvůli popadaným stromům a poruchám vedení jsou stále desítky tisíc lidí bez elektřiny. K obnovení dodávek dochází během dopoledne. Zpráva z ČT24 je v plném znění zde:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3331250-silne-bourky-v-noci-zvedaly-hladiny-toku-volynka-ci-botic-vystoupaly-na-treti-stupen

 

V platnosti je výstraha ČHMÚ, situace se má od pátečního odpoledne uklidňovat (ČHMÚ výstrahu vydává v této grafické podobě):

https://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/om/vystrahy/index.htm

 

Silné bouřky s přívalovým deštěm, případně i krupobitím se budou v ČR objevovat do pátku. Vzhledem k dosavadním i očekávaným srážkám stoupnou hladiny v jihozápadní polovině Čech. V povodí Radbuzy, Úhlavy, Úslavy, Klabavy a Litavky mohu dosáhnout i druhého povodňového stupně a některé menší toky přechodně i třetího stupně, tedy ohrožení, informoval ve středu 23.6. Český hydrometeorologický ústav. Zpráva z ČT24 je v plném znění zde:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3330800-silne-bourky-budou-az-do-patku-dest-rozvodni-reky-na-jihozapade-cech

 


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN