Úvodní stránka > Aktuality

Topíte uhlím? Raději si udělejte zásoby, jeho cena i dál poroste, varuje odborník

6.10.2021

V ČR přibývá zájemců o uhlí. Lidé se obávají toho, že bude zdražovat stejně jako elektřina a plyn. Některé uhelné sklady evidují nárůst prodejů o desítky procent. A zákazníci musejí počítat s tím, že si za uhlí připlatí. „Tuzemské tříděné hnědé uhlí dnes pořídíte za tři až čtyři tisíce za tunu,“ uvádí Jiří Gavor, ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií. „Zdražování se určitě nezastaví a zlevňování ani u tříděného uhlí nečekáme.“ Zdroj:

https://radiozurnal.rozhlas.cz/topite-uhlim-radeji-si-udelejte-zasoby-jeho-cena-i-dal-poroste-varuje-odbornik-8591422

 

Kromě elektřiny a plynu zdražuje také uhlí a palivové dřevo. Vzhledem k začátku topné sezóny prudce vzrostla poptávka po těchto surovinách a firmy nestíhají plnit dodávky. Zdroj:

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nedostatek-uhli-v-cesku-rust-poptavky-po-uhli_2110020806_svi

 


Komentáře:

Cena uhlí a dřeva

Adam | adampourek@seznam.cz | 5:44 18.07.2022 |

Cena všeho strašně roste. My netopíme uhlím, ale dřevem a i u něj se bojím zdražování. Udělali jsme si zásobu na pět zim, protože jeden fakt neví... Jsem rád, že doma máme možnost topit dřevem v krbových kamnech. Mít jen elektřinu, tak se nedoplatíme. Sice je kolem topení spousta práce. Čistit kamna a komín, který jsem ve finále objednal z *** , ale tato práce na rozdíl od elektřiny nic nestojí :-) .


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN