Úvodní stránka > Aktuality

ÚKZÚZ: Doporučení k nevysetí meziplodin rozšířeno o další okresy zasažené kalamitou hraboše

2.9.2020

Tisková zpráva – V návaznosti na tiskovou zprávu ze dne 20. 8. 2020 s doporučením k nezakládání porostů meziplodin jako významné prevenci proti šíření přemnožených hrabošů, a na základě aktuálních dat celoplošného monitoringu ÚKZÚZ, rozšiřujeme počet okresů ohrožených kalamitním výskytem tohoto škůdce.

Ke dni 1. 9. 2020 rozšiřuje ÚKZÚZ seznam okresů nejvíce zasažených kalamitním výskytem hraboše. Nově se jedná o okresy Beroun, Hradec Králové, Kutná Hora, Mladá Boleslav, Olomouc, Znojmo, Trutnov. Přidávají se tak k již dříve stanoveným okresům Blansko, Chomutov, Jičín, Kladno, Litoměřice, Louny, Mělník, Most, Nymburk, Rakovník a Ústí nad Orlicí, ve kterých kalamita i nadále přetrvává. 

Jedná se o okresy, kde bylo v období od 1. 7. do 31. 8. 2020 ze strany ÚKZÚZ potvrzeno minimálně pětkrát dosažení či překročení pětinásobku prahu škodlivosti hraboše.


ÚKZÚZ bude nadále seznam okresů nejvíce ohrožených hrabošem aktualizovat a zveřejňovat.  V okresech neuvedených v seznamu, bude ÚKZÚZ nadále na žádost zemědělců vydávat individuální stanovisko ke stavu hrabošů na pozemcích. Doporučujeme sledovat informace na webu ÚKZÚZ a SZIF.

Příloha: Tisková zpráva ÚKZÚZ ze dne 20. 8. 2020 

Nezakládání porostů meziplodin bude významnou prevencí proti šíření hrabošů

 

Autor a zdroj:

Ivana Kršková, tisková mluvčí

http://eagri.cz/public/web/ukzuz/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/ukzuz-2012-2014/x2020_hrabos-meziplodiny-okresy-2.html

 


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN