Úvodní stránka > Aktuality

Zemědělský svaz vyzývá úspěšné strany a poslance ke konstruktivnímu jednání

24.10.2017

Praha/ČR -  Z víkendových voleb vzešlo devět politických subjektů, které budou nově tvořit Poslaneckou sněmovnu a budou určovat směr nejen České republiky, ale také českého zemědělství a venkova. Česká republika potřebuje pro vyjednávání o společné zemědělské politice silnou vládu.

 

Zemědělský svaz ČR gratuluje úspěšným stranám a hnutím, které získaly potřebných 5 % pro vstup do Poslanecké sněmovny. Zároveň vyzývá představitele těchto stran a hnutí, aby byli v jednání o sestavování vlády konstruktivní. „Českou republiku čeká mnoho důležitých věcí jako například vyjednávání o novém rozpočtovém období na úrovni členských států Evropské unie včetně nové Společné zemědělské politiky a nemůžeme si dovolit ztratit vyjednávací pozici. Přišli bychom o značné finanční prostředky a české zemědělství by vážně utrpělo,“ upozorňuje předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha.

 

         Jednotlivé politické strany deklarují s kým chtějí či nechtějí po volbách spolupracovat a deklarují tak dodržení svých předvolebních slibů. Neměly by ale zapomínat, že před volbami slibovaly nejenom personální, vládní či stranickou (ne)spolupráci, ale také další pro naši zemi důležité řešení problémů nejen v oblasti zemědělství a venkova, ale také dopravy, školství, rozvoje vědy atd. Pokud nebude sestavena vláda, nebudou moci ani opoziční strany prosazovat své politický sliby a nové volby nejsou řešením. 

 

V následujících dnes kontaktuje Zemědělský svaz ČR nově zvolené poslance za účelem představení Svazu a jeho stanovisek k aktuálním zemědělským tématům. „Chceme být korektním partnerem při projednávání a rozhodování týkající se zemědělství. Jsme připraveni s poslanci diskutovat a jednat o našich postojích. Pevně věřím, že také jim půjde o udržení a rozvoj českého zemědělství,“ sdělil Pýcha.

 

 

 

 

 

 

 

 


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN