Úvodní stránka > Aktuality

Protesty zemědělců: 22. května 2024 se sejdeme u Úřadu vlády i na happeningu na Letné

10.5.2024

Praha, 10. května 2024 – „Zachraňme české potraviny na našem talíři“ nebo „Už toho máme dost“ budou hesla nadcházejících protestů zemědělců, na kterých se v pátek 10. května shodli zástupci Zemědělského svazu ČR, jako hlavního organizátora aktivit, Agrární komory ČR a dalších nevládních organizací sdružujících české zemědělce.

Protesty proběhnou 22. května 2024 v Praze jízdou zemědělské techniky v dopoledních hodinách, demonstrací před Úřadem vlády v odpoledních hodinách a celodenním happeningem pro veřejnost na pražské letenské pláni. Načasování před volbami do Evropského parlamentu má za cíl poukázat na kritický stav českého zemědělství a evropské a české vlivy, které k neútěšnému stavu přispěly.

„Zemědělství je jedním z hlavních témat nadcházejících voleb do Evropského parlamentu. Námi plánované protesty proto mají být formou vyjádření nesouhlasu s dosavadním vedením agrární politiky českého státu a také ze strany orgánů EU. Dopady vidíme dnes a denně na naších polích, likvidovaných sadech, v živočišné výrobě a mizejících provozech. Vše, na co jsme upozorňovali, se již stalo nebo se právě děje. Proto toho už zemědělci mají dost,“ říká Martin Pýcha, předseda Zemědělského svazu ČR.

Přílohy
vyzva-k-zemedelcum.jpg
tz-zscr-planovane-protesty-22-kvetna-2024-v02.doc


Komentáře:

Farmářské radovánky na Letné + současný teror na silnicích

Petr Malý | cal_68@seznam.cz | 11:19 15.05.2024 |

Vážení "zemědělci", pokud kvůli Vašim vyděračským praktikám a blokaci dopravních tepen budu zase hodinu poskakovat v autobuse a přijdu pozdě do práce, tak si pište, že moje sympatie rozhodně nezískáte (a tisíců podobných rukojmích) ! Umíte jen natahovat ruce a chtít víc a víc dotací z mých daní. Stěžujete si na prodejní ceny řetězců - tak otevřete vlastní síť obchodů a prodávejte za ty jak říkáte směšné výkupní ceny a lidé Vám utrhnou ruce! Tím ovšem nemyslím farmářské trhy, kde jsou potraviny ještě dražší než v "zlodějském" hypermarketu. Obecně si práce zemědělců vážím a vím, že to není ekonomicky vždy jednoduché, ale současně osobně znám vícero zemědělců o jejichž příjmu se normálnímu smrtelníkovi ani nesnilo (a to nemluvím jen o roce kdy jste potr. pšenici prodávali i za 8 - 9000Kč/t). Na vládu tlačte, máte na to svaté právo, ale neberte si obyčejné, stejně tvrdě pracující lidi, jako rukojmí ! S pozdravem P.M.


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN