Úvodní stránka > Aktuality

Zážitky, ochutnávky, ukázky techniky. Družstvo Pooslaví Nová Ves zve k sobě na návštěvu

6.9.2017

Nová Ves u Oslavan – Na neděli 17. září od 13 do 18 hod připravuje družstvo POOSLAVÍ Nová Ves den otevřených dveří pro veřejnost. Navazuje tak na předešlé dny otevřených dveří, o které byl velký zájem. Zářijový program bude mít spoustu novinek, které zaujmou děti i dospělé. Kromě prohlídky areálu, kravínů a bioplynové stanice bude k vidění Sterlingův funkční model motoru, RC modely zemědělských strojů na ovládání a také traktor jezdící podle navigace v areálu střediska.

Děti se mohou svézt na ponících, vyzkouší si dojení umělé krávy, nebude chybět malování na obličej, šlapací traktory, zážitkový stánek projektu Zemědělství žije! a také dvě divadelní představení. Jihočeské muzeum návštěvníkům ukáže výrobu sýrů. A právě sýry i tvaroh si budou moci zájemci koupit. A také burčák. Dospělí se mohou svézt na bryčce tažené koňmi. Veřejnosti se také představí nová soukromá zemědělská škola z Pozďatína na Třebíčsku.

Ukážou, jak se starají o půdu. Představí protierozní opatření

Součástí programu bude také představení protierozního opatření.  Ministerstvo zemědělství začalo letos s projektem demonstračních farem, na kterých se mohou zemědělci i další zájemci seznámit se správným hospodařením s půdou. „Veřejnosti i zemědělcům budeme ukazovat nové osevní postupy a technologie. Erozi půdy nebereme na lehkou váhu. Ministerstvo zemědělství připravilo protierozní opatření, týká se všech, kteří hospodaří na půdě. Jsme jedni ze sedmi zemědělských subjektů v České republice, kde s novými postupy zabraňující erozi půdy seznamujeme zemědělce i veřejnost,“ uzavírá předseda Lukáš Jurečka.

 

Eva Fruhwirtová

Přílohy
tz-za-az-eitky-ochutna-avky-uka-azky-techniky-druz-estvo-nova-a-ves-zve-k-esobe-e-na-na-avs-ete-evu.docx


Váš komentář se ukládá. Prosím počkejte...

CZ EN