Úvodní stránka > O NÁS > Aktivity svazu > Klub zemědělských manažerek

Klub zemědělských manažerek

Zemědělský svaz založil Klub zemědělských manažerek. Je to další uskupení uvnitř svazu, které ovšem plánuje přesah. Často může zdát, že zemědělství je doménou mužů, při zkoumavějším pohledu však zjistíme, že to rozhodně není pravda. Ženy pracují jako ekonomky, zootechničky, agronomky (v oboru agronom studují převážně dívky) a nechybí mezi nimi ani předsedkyně představenstev, které firmy řídí. Mnoho žen se pohybuje napříč celou vertikálou managementu zemědělství. V Evropě existují různé platformy pro kooperaci žen v zemědělství, ale v ČR jsme něco podobného postrádali. Zemědělský svaz se to rozhodl změnit a založil Klub, který má umožnit ženám v zemědělství se napřímo propojit.

A ukázalo se, že zemědělské manažerky mají rozhodně co říct a celkem snadno našly společnou řeč. Jsou mezi nimi top manažerky a majitelky farem, ženy ze středního managementu a další ženy, které mohou přispět. V Klubu se zaměřujeme nejen na sdílení zkušeností mezi sebou, návštěvy podniků a sebevzdělávání, ale také například na větší komunikaci se zemědělskými školami, reprezentaci na českých i zahraničních konferencích a v médiích a také spolupráci s obdobnými platformami na evropské úrovni. Vykrystalizovala i témata týkající se třeba sociálního zemědělství. Nechybí ani společenské otázky. Mimo jiné aplikace evropských předpisů, jako směrnice upravující rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem, a genderové otázky v souvislosti se výkonem povolání a mnoho dalšího.

Jedním z poslání Klubu je podporovat a motivovat ženy ze středního managementu, aby se ucházely o pozice v nejvyšším managementu. Máme mezi sebou ženy, které mají tuto praxi a mohou ukázat, že to jde. A sdílet svoji zkušenost , čemu musely čelit a jak se s tím popraly.

Zveme Vás mezi sebe.

 

Přijdete se a pomozte nám ukázat, že ani v zemědělství ženy nemusí hrát druhé housle. Dle statutu členkami Klubu se mohou stát

  1. manažerky zemědělských podniků – členských organizací Svazu,
  2. stávající členové a zaměstnanci orgánů Svazu a jeho územních organizací,
  3. manažerky, odborné, vědecké a pedagogické pracovnice – zaměstnankyně jiných podniků, organizací a institucí,
  4. další fyzické osoby, které mohou být pro ostatní členky Klubu přínosem.

 

Tedy nejen ženy z členských podniků a nejen manažerky. Věříme, že počet členek bude narůstat a náš hlad bude slyšet. Členství vzniká po schválení přihlášky představenstvem, jelikož členka se stane členkou svazu. Členský poplatek je 500 Kč ročně.

 

Pokud se chcete přidat, obraťte se na tajemnici Klubu Kateřinu Tylšarovou (tylsarova@zscr.cz).

Redistribuční platby a kontraproduktivní napětí mezi malými a velkými

7.2.2023

Naše kolegyně z Klubu zemědělských manažerek Terezie Daňková publikovala článek, který popisuje problémy, které způsobuje nastavení redistributivní platby v Národním strategickém plána. A vysvětluje, proč je to problém a co to vlastně způsobuje.   Článek si můžete přečíst v příloze nebo v odkazu.  https://www.arc2020.eu/czech-cap-strategic-plan-redistributive-payments-and-the-counter-productive-tension-between-small-and-big/   Přidejte ...

CZ EN