Úvodní stránka > O NÁS > Videa > Mýty a pověry o zemědělství

Mýty a pověry o zemědělství - 10. díl - Eroze na poli

21.5.2020

O erozi se hovoří jako o problému zemědělství. Jak jsme na tom v porovnání s ostatními zeměmi? A co pro omezení eroze dělají zemědělci? Problematika není tak jednoduchá, jak se mohla zdát....

Mýty a pověry o zemědělství - 9. díl - Chov prasat

11.5.2020

Prasata dnes chováme v uzavřených chovech z prostého důvodu, kterým je ochrana proti zavlečení nákazy. Naše chovy navíc prošly rozsáhlými a nákladnými rekonstrukcemi tak, aby dosáhly dostatečné hygieny, ale také se přizpůsobily pohodě zvířat. Bohužel se k nám dováží velké množství masa mj. i z chovů, které tato opatření nesplňují.

Mýty a pověry o zemědělství - 8. díl - Řepka

23.4.2020

Brukev řepka olejka je terčem mnoha diskusí na laické veřejnosti. Je tak obestřena spoustou domněnek a mýtů. Jak je to ale ve skutečnosti? Zeptali jsme se odborníků, kteří se této plodině věnují mnoho let.

Mýty a pověry o zemědělství - 7. díl - Precizní Zemědělství

7.4.2020

Precizní zemědělství je moderní obor, který za pomoci moderní techniky a technologií zlepšuje práci na poli vzhledem k péči o krajinu, ale i ve vztahu k lepší péči o rostliny a tím i jejich výnos. Pomocí moderní techniky a technologií se dá zlepšit také péče o hospodářská zvířata s ohledem na jejich fyziologii.

Mýty a pověry o zemědělství - 6. díl - Pohoda dojnic

25.3.2020

Welfare neboli pohoda zvířat se odráží i na jejich užitkovosti, díky eliminaci stresu se podařilo navýšit užitkovost. Dnešní stáje tak kravám nabízí pohodlí a moderní technologie jsou vyvinuté tak, aby vyhovovaly fyziologii zvířat.

Mýty a pověry o zemědělství - 5. díl - Mléko

10.3.2020

Jak je to s produkcí mléka? Je konzumace mléka pro člověka prospěšná? a je vůbec mléko kvalitní a nezávadné?

Mýty a pověry o zemědělství - 4. díl - Hovězí maso

25.2.2020

Hovězí maso je kvalitním produktem, který dodává tělu potřebné a nenahraditelné živiny. Důležité je zejména u dětí. Naše české hovězí patří navíc k velmi kvalitním, neboť neobsahuje žádné růstové hormony či antibiotika, neboť jejich přidávání do krmiv je v EU zakázáno. Navíc nezatěžuje prostředí dlouhou cestou, jako je tomu např. u masa dováženého z Ameriky.

Mýty a pověry o zemědělství - 3. díl - Prostředky na ochranu rostlin

12.2.2020

K čemu slouží ochrana rostlin? Jak jsme na tom jako Česká republika v používání pesticidů? Jsou rostliny bez chemických postřiků skutečně zdravější?

Mýty a pověry o zemědělství - 2. díl - Komplexní zemědělství

29.1.2020

Komplexní zemědělství, aneb proč je důležité zachovat živočišnou výrobu.

Mýty a pověry o zemědělství - 1. díl - Význam zemědělství

16.1.2020

Také slýcháte, jak zemědělci ničí krajinu, že chov hospodářských zvířat ničí planetu a že pěstování řepky nese jen zlo? Patříte k těm, kteří již neví, čemu mají věřit, nebo si rádi vyslechnete zajímavé informace? Tak právě pro Vás je určen cyklus krátkých videí Mýty a pověry o zemědělství, který pro Vás připravil Zemědělský svaz České republiky.

CZ EN