Úvodní stránka > O NÁS > Videa > Přesvědčte se na vlastní oči

Přesvědčte se na vlastní oči - Moderní chov skotu

11.1.2021

Moderní chov skotu je výsledkem technického a technologického pokroku, poznání potřeb zvířat a nadšení chovatelů. Stejně jako v Zemědělském družstvu Ostaš na Náchodsku.

Přesvědčte se na vlastní oči - Pestrá výroba = pestrá krajina

11.1.2021

K širšímu osevnímu postupu přispívá i zaměření na živočišnou výrobu. V ZD Sloupnice jsou si toho vědomi a neustále investují do modernizace nejen polní techniky, ale také do stájí a jejich vybavení.

Přesvědčte se na vlastní oči - Hygiena ve stáji

6.1.2021

Ve stáji nikdy nebude uklizeno jako doma v obýváku. Přesto hygiena hraje důležitou roli při zajištění pohody zvířat. V Domašově zvolili automatický odkliz kejdy pomocí autonomních robotů.

Přesvědčte se na vlastní oči - Zimní péče o dojnice

6.1.2021

Mnoho lidí si myslí, že zimní počasí vadí dojnicím stejně jako lidem. Opak je pravdou. Kráva patří k živočichům, kteří si v nízkých teplotách libují. Více v rozhovoru s chovatelem Lukášem Jurečkou z družstva Pooslaví Nová Ves.  

Přesvědčte se na vlastní oči - Zimní odchov telat

4.1.2021

Telata jsou brzy po narození umístěna do individuálních boudiček. Nebylo by jim lépe ve společných, temperovaných stájích?

Přesvědčte se na vlastní oči - Bezpečnost potravin

4.1.2021

Potraviny v České republice procházejí několikanásobnou kontrolou. U živočišných výrobků lze dohledat původ až ke konkrétnímu chovateli. Na všech stupních produkce je bedlivě sledována kvalita a hygiena nezávislými státními orgány. Výsledkem jsou bezpečné potraviny bez výskytu nebezpečných inhibičních látek.

Přesvědčte se na vlastní oči - Kvalitní výživa prasat

4.1.2021

Při výživě prasat už nestačí nasypat do koryta šrot a zalít teplou vodou. Jejich výživa se řídí vědeckými poznatky a na kvalitu stravy dohlížejí výživoví poradci.

Přesvědčte se na vlastní oči - Vzdušný odchov telat

4.1.2021

Nechávat telata po narození u matek nebo je umístit do individuálních kotců? Odborníci mají jasno.  

Přesvědčte se na vlastní oči - Ekologická produkce mléka

4.1.2021

Čím se liší ekologická produkce mléka od konvenční? A liší se finální produkt? Na Farmě Otročín jsme se na to zeptali ředitele Rudolfa Tintěry.  

Přesvědčte se na vlastní oči - Kvalitní a bezpečné mléko

17.12.2020

Mléko je důležitou součástí pestré stravy člověka. Jeho kvalita a bezpečnost se utváří již na samém počátku, ve stáji zemědělce. Navštívili jsme Farmu Otročín, kde chovají červenostrakaté krávy v ekologickém režimu.

Přesvědčte se na vlastní oči - Důležitost pestré stravy

13.11.2020

Pro někoho pestrá strava znamená hodně barev, pro jiného dovoz z různých částí světa. Pro člověka je důležitá pestrost z hlediska zdroje. Člověk je všežravec a potřebuje získávat energii z živočišných i rostlinných zdrojů. O těch živočišných jsme si povídali s profesorkou Janou Dostálovou ze Společnosti pro výživu.  

Přesvědčte se na vlastní oči - Postel jako kráva

19.10.2020

Dříve se říkalo: Dej krávě do držky, ona ti dá do dížky. To stále platí, ale už dávno neplatí jen to. Kromě dostatku krmiva je nutné zajistit dostatek pohodlí, aby si mohla lehnout do čisté postýlky, aby se mohla kdykoli najíst a napít, aby se mohla očistit. Vyjeli jsme do Bohuslavic na Náchodsku, kde vše i mnoho dalšího dojnice mají.    

Přesvědčte se na vlastní oči - Pohoda v chovech prasnic

25.9.2020

Pohoda zvířat je důležitý předpoklad pro dosažení vysoké užitkovosti. I díky vzorné péči o prasnice a následně o selata lze dosáhnout 30 odchovaných selat od jedné prasnice ročně. Stejně jako v Miskovicích na Kutnohorsku.    

Přesvědčte se na vlastní oči - Pohoda v chovech slepic

16.9.2020

Welfare v chovech nosnic v obohacených klecích je srovnatelné s chovem na podestýlce. Kvalita vajec je rovněž srovnatelná. Výrazně se ale liší ekonomika produkce. Chceme zákazem chovu slepic v obohacených klecích u nás přesunout výrobu vajec do třetích zemí s výrazně horšími podmínkami?    

Přesvědčte se na vlastní oči - Dostatek světla a vzduchu v chovu dojnic

4.9.2020

Tentokrát jsme vyjeli do Olešné na Havlíčkobrodsku. Navštívili jsme stáj pro produkční dojnice místního zemědělského podniku Solmilk Olešná. Společnost Brunnthaller-CS zde před několika lety postavila novou stáj, která splňuje veškeré požadavky na pohodu zvířat.  

Přesvědčte se na vlastní oči - Pohoda v chovu telat

4.9.2020

Navštívili jsme mléčnou farmu v Deštné na Jindřichohradecku, abychom ukázali, jak se chovatelé starají o telata. Na vlastní oči se můžete přesvědčit o podmínkách chovu hospodářských zvířat při Dnech českého zemědělství, které se konají od 25.9. do 3.10. 2020. Někteří chovatelé v celé republice umožní prohlídky svých podniků, aby ukázali vzornou péči o zvířata i o krajinu. Seznam podniků, které otevřou své brány veřejnosti najdete na ...

CZ EN